Skip to content

Pożyczanie pieniędzy w sektorze prywatnym wymaga świadomości pewnych kwestii. Firmy pożyczkowe działają nieco inaczej niż banki, dlatego warto dowiedzieć się, z jakimi ofertami mamy tu do czynienia, jakie formalności wiążą się z tymi produktami, ale też na co zwrócić szczególną uwagę. Spirala długów to najgorsze, co mogłoby nas spotkać, dlatego zachęcamy do zapoznania się z przydatną lekturą.

Po pierwsze sprawdzamy wiarygodność firmy pożyczkowej

Pożyczkodawcy sprawdzają nasze dane, oceniają zdolność kredytową. Jako klienci mamy takie same prawa. Aby zapoznać się z danymi firmy pożyczkowej, ale też sprawdzić jej wiarygodność, wystarczy odwiedzić strony: Rejestru Firm Pożyczkowych, Krajowego Rejestru Sądowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Jako pożyczkobiorcy musimy być w 100% pewni, że korzystamy z usług pożyczkowych we wiarygodnej firmie.

Istotna umowa pożyczkowa

Umowa pożyczkowa dotycząca chwilówki bądź pożyczki ratalnej koniecznie musi być dla nas czytelna i zrozumiała. Nie akceptujemy jej warunków, jeśli mamy jakieś wątpliwości, coś jest dla nas niejasne. Jeżeli mamy pytania dotyczące danego produktu pozabankowego, najlepiej skontaktować się z daną firmą, aby odpowiedziała na nie.

Nie pożyczamy nadprogramowych pieniędzy

Umiejętne pożyczanie dotyczy także kwestii wysokości pożyczki. Nie pożyczamy nadprogramowych pieniędzy, ponieważ te wraz z dodatkowymi kosztami będziemy musieli spłacić, a tak czy inaczej, wydamy je. Pożyczanie kwot wyłącznie takich, jakie są nam potrzebne to rozsądnie działanie, dzięki któremu będziemy pewni wywiązania się ze spłaty pożyczki w terminie.