Skip to content

Pożyczka pod mieszkanie znana jest od dłuższego czasu. Oferują ją nie tylko banki, ale też różne firmy udzielające pożyczek. Te drugie mają mnóstwo klientów, bowiem w ostatnim czasie wzrasta liczba osób, które nie dostaną kredytu w banku. Do uzyskanie pożyczki pod mieszkanie wystarczy posiadać mieszkanie własnościowe lub spółdzielczo-włanościowe prawo do nieruchomości.

Czym jest pożyczka pod mieszkanie i kto może się o nią starać?

Pożyczka pod mieszkanie bywa porównywana do pożyczki hipotecznej. W zamian za pieniądze zostaje zabezpieczona nieruchomość na czas spłacania pożyczki, a po jej spłacie zostaje zwolniona. Wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie. Przeznaczona jest dla osób prawnych oraz fizycznych, a do jej uzyskania potrzebujemy dokumentów własności mieszkania oraz oświadczenie o dochodach. Obecnie popularne stało się branie pożyczki pod mieszkanie, aby spłacić inne długi, ale mogą ją też zaciągać osoby z czystą historią kredytową.

Jak uzyskać pożyczkę pod mieszkanie?

Wydawałoby się, że zaciąganie pożyczek pod mieszkanie jest bardzo skomplikowane. Jednak pozory mogą mylić i składanie wniosku jest wyjątkowo łatwe. Składamy wniosek, a następnie kontaktuje się z nami pracownik, który przeprowadza całą procedurę. Następnie uzyskamy listę dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki. Po ich dostarczeniu, czekamy na termin podpisu u notariusza. Czas trwania całej procedury wynosi od kilku do kilkunastu dni.